Hesabınız var mı? Giriş yap
Eşcinsel aşklar neden olmasın?

Gay arkadaşlık sitesi AngelsTurkiye aşk için bir not bırakmaya değecek bir yerdir. Gay arkadaşlık sitesi AngelsTurkiye Sen aşkı bul diye uğraşıyor.

Neden eşcinsel aşklar olmasın? Sevmek ve tek eşli yaşamak daha sağlıklı bir lgbt topluluğu demektir. Aşılması gereken cinsel kimiklerimizden daha önemli konularımız yok mu? Mesela aşk!

Birçok klasik gay tanışma ve sohbet platformu cinsel ilişki yaşamak için buluşmaları kolaylaştırıyor. Ve sürekli farklı farklı partnerlerle şansımızı değerlendiriyoruz. Araştırmalara göre, bu uygulamaları kullanan kişilerin büyük bir çoğunluğu aslında düzenli olarak görüşebilecekleri bir partner arayışında. Ancak sürekli farklı partner arayışının altında başka sebepler yatıyor olabilir. Aslında eşcinsellik konusu kendi içerisinde çok çetrefilli bir konu. Ülkemizde eşcinsel olan erkeklerin büyük bir çoğunluğu kendi eşcinselliklerinin farkında olmamakla birlikte bunu kendilerine söyleyenlere kati şekilde karşı çıkmaktadır. Bu bağlamda böyle erkeklerin büyük bir çoğunluğu eşcinsel ilişkiye sadece fantazi gözüyle bakıp fantazi boyutunda yaşıyor. Hatta bazı bir çoğu, orgazm olduktan hemen sonra tarifsiz pişmanlık ve suçluluk duygusuyla karşılaşabiliyor. Bu eşcinsel erkekler, toplum baskısı, aile veya çevre baskısı yüzünden kendi kimliklerini kabul edemiyor ve cinsel hayatlarını haz alarak yaşayamıyor. Bunların azımsanamayacak kadarı heteroseksüel erkekler gibi evleniyor. Kimisi çok mutsuz bir hayat geçirirken kimileri ise çok mutlu ve uyumlu bir şekilde, eşcinsel taraflarını da gizlice yaşayarak hayatlarını sürdürebiliyor.  

 

Yukarıdaki istisnai kişi veya olasılıklar dışında, kendi eşcinsel kimliklerini kabul etmiş ancak halen farklı partner arayışları içerisinde olan eşcinsel erkeklerin, sürekli farklılık arıyor olmasının temel sebeplerinden biri de yine eşcinsel kimliklerini doyasıya yaşamamış olmaları olabilir. E tabi tabii söz konusu duygusal ilişki iken bahsettiğimiz temel sebepler, parametrelerden sadece birkaçı. Çünkü söz konusu insan olunca ve kişiler gerçek hayatta karşılaşınca kimya denen bir durum dan ötürü karşılıklı uyum sağlanamaması gibi diğer sebepler de söz konusu. Veya eşcinsel kimliğini duygusal boyutta yaşamak istemeyen tanımsız ve veya karmaşık kimlikleri de yok sayamayız. Peki bu olasılıklar sadece eşcinsel birliktelikler söz konusu olunca mı geçerli ? Tabii ki de değil. Klasik kadın erkek vb heteroseksüel ilişkilerde de bu tarz uyuşmazlıklar veya kimyasal tutuşmazlıklar söz konusu olabiliyor ve oluyor da. Zaten boşanmaların ardındaki temel sebeplerinden birisi de bu cinsellik olayı değil mi? İnsanız yahu herşey olasılıklar dahilinde. Artık herkes herşeyin farkında. Özellikle yeni nesil eşcinsel erkekler. Bir kac nesil önceki eşcinsel erkekler kadar karamsarlık içinde değil. Örneğin 90 yıllarda eşcinsel olmak ile 2019 da eşcinsel olmak sizce aynı şey olabilir mi?

Günümüzde eşcinsel erkekler ne istedikleri konusunda daha bilinçli diyebilir miyiz?                                                                                                                                         gay_couple

Yine doksanlı yıllarda eşcinsel olmakla günümüzde eşcinsel olmayı örnek vermek istiyorum. 90 lı yıllarda kişilerin birbirleri ile tanışabilecek leri herhangi bir gay arkadaşlık ve benzeri lezbiyen arkadaşlık uygulamaları veya web siteleri yoktu. Aşkların en güzelinin de o yıllarda yaşandığını söyleyen gay veya heteroseksüeller de var orası da ayrı bir hikaye. Ancak bu durumun sadece teknoloji ile eş zamanlı olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Doğal olarak teknolojinin gelişmesi, kadın erkek, gay lezbiyen vs. herkesin iletişimde de gelişmesi anlamına geldi. Artık bilgi denen şey elimizdeki mobil cihazlarda! Doğal olarak kişiler arayışları için ellerindeki o teknolojik cihazları kullanıyorlar. Bu bağlamda 90'lı yıllarda 18 ila 25 yaşları arasında olan eşcinsel gençlerle, günümüzde 2019'da 18 ile 25 yaşında olan eşcinsel gençlerin bakış açısı farklılık gösterecektir. Bu aslında çok şey demektir. Ve genel olarak bir zamanlar daha ciddi bir tabu olan eşcinsellik olgusu günümüz yeni nesil eşcinsel erkekler için çok geçerli değil. En azından cinselliğini daha rahat ve güvenli ortamlarda yaşayabilmek diye bir gerçek var eskiye kıyasen. (Lütfen istisnaların kaideyi bozmadığını göz önünde bulundurarak ve empati yaparak anlamaya çalışın) Daha ciddi ilişkiler daha doygun zihinleri gerektiriyor. Günümüzde ise kişilerin partner arayışında daha duygusal ve ciddi şeyler beklemesini de çok görmemek gerekir. Keza yeni nesil çoğunlukla bu beklenti içinde.

Burası AngelsTürkiye Gay arkadaşlık sitesi. Aradığın aşkı bulman için gayret ediyoruz. Peki neler yapıyoruz?

gay_arkadas_sohbet

Öncelikle tüm üyelerimizin gönül rahatlığı içerisinde sohbet edebilmeleri için tüm kişilerin profillerini ve anlatmak istediklerini ve resimlerini öncelikli olarak görebilmelerini sağlamak için belirli temel önlemler aldık. Neden mi çünkü sanal ortamda görüşmek ve tanışmak gerçek ortamda görüşmek ve tanışmaktan farksızdır. Çünkü konumların farklı olduğu sanal ortam da karşılaşma, tanışma gerçekliğini değiştirmiyor. Nasıl ki kişiler gerçek hayatta birbirlerinin yüzlerini görerek konuşur ve birbirleri hakkında bilgi alışverişi yaparlar. Sanal hayatta da bu süreç üç aşağı beş yukarı aynı ilerler. Elbette kişilerin kendini gizleme hakkının da olduğunun farkındayız. Bu bağlamda tüm kullanıcılarımıza dilerlerse siteyi fotoğrafsız, ancak belirli kısıtlamalar ile kullanımlarına sunduk. Bu ne demektir? Eğer kişiler kendi profil resimlerini yüklemezlerse diğer üyelerin profil resimlerini ve albüm resimlerini tam boyutta göremezler. Böylece profil resmi olmadan sohbete katılmak isteyen kişileri site kullanıcıları rahatlıkla elemiş olur. Çünkü kimse fotoğrafı veya profil yazısı olmayan birinden mesaj almaktan hoşlanmaz. profil yazısı demişken ayrıca kendi profil yazılarına kendilerini ifade eden birkaç cümle eklememiş kişilerde diğer kişilerin profillerindeki bilgileri göremezler. Bu böylece daha adil bir otam demektir.


Angelsturkiye Gay Arkadaşlık sitesinde aşkı bulman için önlemler alıyoruz

1- herhangi bir üye en azından profil resmini yüklememiş ise diğer üyelerin profil resimlerini ve veya albüm resimlerini tam boyutta göremez. Sadece profil resmini küçük şekliyle görebilir.

2- herhangi bir üye kendi profilinde, söylemek istedikleri bölümünde "hakkında" ve "ilgilendikleri" kısmında kendilerini ifade eden açıklayıcı bir yazı eklememişse, diğer kullanıcıların bu bölümde yazdıklarını göremez

3- projemizi sosyal medyanın en popüler platfromlarıyla entegre ettik. Dilersen şifreni ve kullanıcı adını hatırlamak zorunda kalmadan bu sosyal medya hesaplarından biriyle giriş yapabilirsiniz. Böylece üyelik etkinleştirme aşamasını otomatik olarak atlayabilir ve hiçbir engele takılmadan sitemizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız zaten doğrulanmış hesaplarınız olduğu için AngelsTurkiye gay arkadaşlık platformunda ayriyeten etkinleştirme yapmanıza gerek kalmaz.

4- sitemize üye olan tüm kullanıcıların profillerini kayıt oldukları mail adresi ile birlikte etkinleştirmeleri gerekmektedir. Bu kullanıcılar 3 gün boyunca siteyi herhangi bir engelle karşılaşmadan kullanabilir. 3üncü günde üyelik halen etkinleştirilmemiş ise kullanıcı üyeliğini etkinleştirmesi üzere bir ekran ile karşılaşır. Kullanıcılarımız daha önce doğru bir mail adresi girmemişler ise bu ekranda doğru bir mail adresi girerek üyeliklerini etkinleştirebilirler. Bu önlemi, sana gerçek kişilerden oluşan bir kitle oluşturmak istediğimiz için alıyoruz. Ciddiyet kendin olmakla başlar

Diğer tüm özellikleri yakından tanımak ve ücretsiz projemize katılmak istersen alttaki sayfaları ziyaret edebilirsin

Dilersen blogumuzda diğer bütün yazılarımıza ulaşabilirsin. Seceveğin başlıklar bulacağına eminiz. Sevgiyle kal

https://lgbtarkadaslik.blogspot.com/