Ali Gültekin Kuşat
sssamettt1905
ezgicik
Bader
Sercan06

Kameralı sohbet ve profil ayarları

Yeni tasarımının kullanım ayrıntıları güncellenecektir

Site kullanımı ile alakalı bazı temel bilgiler 

1-Profilime nasıl fotoğraf yüklerim? 

Profil fotoğrafı, özel fotoğraflar veya kısa video yüklemek için; 

Herhangi bir sayfadan alttaki resimde gösterildiği gibi 'Profilim' sekmesine tıklayın. Profil sayfanıza geldiğinizde solda profil resmi kutucuğunda 'fotoğraf ekle' düğmesine tıklayın ve cihazınızdan bir fotoğraf seçin. 

Dilerseniz fotoğrafı tanımlayan bir yazı ekleyebilir, varsa eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz. Veya daha fazla fotoğraf yükleyebilirsiniz. Aynı anda birden fazla fotoğraf seçebilrsiniz. 

profil_resmi_gay_arkadaslik

Yüklediğiniz fotoğraflar yayınlanmadan önce beklemeye alınacak ve yöneticiler tarafından kontrol edilecektir. Bu sırada fotoğraf(lar)ınız üzerinde beklemede olduğunu belirten küçük bir saat resmi belirecektir. Yükleyeceğiniz her fotoğraf için bu süreç aynıdır. Lütfen resim kurallarına uyunuz.

profil_foto_beklemede_gay_arkadaslik

 Fotoğrafınızı silmek, gizlemek veya sağa sola çevirmek için 'Resimlerim' sekmesine gidin. Alttaki görsele bakın.

resim_silme_dondurme_gizleme 

Özel resimleriniz için ayri bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölüme ekleyeceğiniz fotoğraflar sadece izin verdiğiniz kişilere görünür. Dilerseniz kendinizi ifade eden bir video da yükleyebilirsiniz. Yükleyeceğiniz video gizlenemez ve herkese açık olacaktır. Lütfen kurallara uygun bir medya yüklediğinizden emin olun.

ozel_resim_video_yukleme_gay_arkadaslik

 

2- Başka bir resmi nasıl profil fotoğrafı yapabilirim?

 Yüklediğiniz fotoğraflardan başka bir tanesini fotosu yapmak için istediğiniz resme tıklayın ve açılan slayt sayfasında profil fotoğrafı yapmak istediğiniz resmin sağ altındaki 'profil resmi yap' düğmesine tıklayın. (alltaki resme bakınız)

profil_resmini_degistirmek_gay_arkadaslik

 

3- AngelsTurkiye'nin Kameralı gay sohbet odaları nasıl kullanılır?

Alltaki görsellerde kameralı görüşmenin nasıl sağlanabileceğiyle ilgi ayrıntıları görerek çok daha iyi anlayabilirsiniz.
 
Resimde görüldüğü gibi kullanıcının profil sayfasında video sohbet butonuna basın

 

Karşınıza gelen davet penceresinde gönder butonuna basın

 

Davet gönderildi penceresi belirecektir. Kullanıcının davetinizi kabul etmesini bekleyin

 

Davetiniz diğer kullanıcının ekranında resimde görüldüğü şekilde görünecektir. Kullanıcı davetin kimden geldiğiyle alakalı bilgileri bu pencerede görecektir 

 

Kullanıcı ile aranızda bağlantı kurulurken bu ekran belirebilir ve görüntü iste butonu henüz aktif değildir. Kullanıcı sizinle aynı sayfada olabilir de olmayabilir de. Kullanıcı gerekli tarayıcı standartlarını karşılamıyor da olabilir veya kamera ve mikrofona erişim vermemiş olabilir. Sık karşılaşacağınız bir sorun değildir. 

 

Her iki kullanıcı arasında sağlıklı bir bağlantı sağlandıktan sonra 'görüntü izni iste' seçeneği etkinleşir ve her iki tarafında buna izin vermesi gerekir. Taraflardan birisi görüntü izni vermez ise, tek taraflı bir görüşme başlamaz. Yani her iki kullanıcının da kamerası aynı anda açılmaya programlanmıştır. Tek taraflı açılmaz. Bağlantıdan kaynaklı bir sorun yok ise sorunsuzca iletişim kurabilirsiniz.  

 

 

Kullanıcılar görüntü izni verdikten sonra gelen aramayı kabul et seçeneği etkinleşir. Bu sağlıklı bir bağlantının sağlandığı anlamına gelir.

 

Kamera ve mikrofona izin vermeniz gerektiğini unutmayınız. İzin verilmediği durumda görüntülü görüşme sağlanamaz.

 

Her iki kullanıcı görüntülü görüşme onayı vermiş ise hiç bir sıkıntı olmadan kameralı görüşme başlar. 

 

Projemizle alakalı sorunları veya sorularınızı moderatörlerimize iletebilirsiniz. Onlar genel olarak çevrim içi olacaktır. Mesajlarınıza görür görmez cevap vereceklerdir.